Aktualności

wróć
Większe uprawnienia dla samorządu mieszkańców - PIERWSI W POLSCE

Większe uprawnienia dla samorządu mieszkańców - PIERWSI W POLSCE

25 VI 2026, 10:10:00

Rada Nadzorcza Spółdzielni na wniosek Zarządu zwiększyła uprawnienia samorządów mieszkańców funkcjonujących w poszczególnych nieruchomościach.

W budynkach, w których wyodrębniono własność w więcej jak połowie lokali mieszkalnych samorząd mieszkańców uzyskuje prawo do samodzielnych decyzji, w sprawach dotyczących wydatków z funduszu remontowego, w tym:

- wyboru w drodze przetargu firm wykonujących remonty;

- wyboru firm wykonujących bieżące remonty.

Zarząd spółdzielni może podejmować samodzielne decyzje o remontach i konserwacjach do wysokości minimalnego wynagrodzenia brutto oraz w sytuacjach związanych z zagrożeniem zdrowia i życia mieszkańców i mienia.

Wprowadzone zmiany likwidują również kadencyjność samorządów oraz uściślają zasady wydawania opinii przez samorządy i zasady głosowania nad uchwałami.

Przyjęte rozwiązania są kolejnym krokiem realizującym oczekiwania mieszkańców dotyczące transparentności i udziału w procesach decyzyjnych.

Zwiększenie przejrzystości życia w spółdzielni buduje zaufanie mieszkańców do władz spółdzielni, ogranicza ryzyko nieporozumień i sprzyja większemu zaangażowaniu społeczności lokalnej.

O kolejnych planowanych zmianach poinformujemy w najbliższym czasie.

FOTO:GSM

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Szczegółowe informacje znajdują się w POLITYCE PRYWATNOŚCI I WYKORZYSTYWANIA PLIKÓW COOKIES. OK, rozumiem