Aktualności

wróć
Śmieci droższe od 1 kwietnia 2026r

Śmieci droższe od 1 kwietnia 2026r

6 III 2026, 10:49:00

Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa informuje, że z dniem 1 kwietnia 2026 r. nastąpi podwyżka opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zmiana stawki jest niezależna od Spółdzielni i wynika bezpośrednio z podjętych przez Radę Miasta Gniezna uchwał i ustalonych stawek. Nowa stawka będzie wynosić 39 zł od osoby za segregowane śmieci i 33 zł od osoby z Kartą Dużej Rodziny.

Spółdzielnia pełni wyłącznie rolę pośrednika w przekazywaniu opłat za odpady komunalne to jest:

  • pobiera opłaty zgodnie z obowiązującymi stawkami,
  • przekazuje je w całości do właściwego podmiotu, którym jest Urząd Miasta Gniezna,
  • informuje mieszkańców o wszelkich zmianach wynikających z przepisów prawa.

Przypominamy, że prawidłowa segregacja odpadów ma istotny wpływ na funkcjonowanie całego systemu i może w dłuższej perspektywie ograniczać dalszy wzrost kosztów. Apelujemy o stosowanie się do zasad segregacji oraz dbanie o porządek w miejscach gromadzenia odpadów.

 

UCHWAŁA NR XXVII 277 2026 z 28.01.2026 o wysokości opłaty za odpady komunalne..pdf UCHWAŁA NR XXVII 277 2026 z 28.01.2026 o wysokości opłaty za odpady komunalne.
229 KB | Pobierz



FOTO:INTERNET
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Szczegółowe informacje znajdują się w POLITYCE PRYWATNOŚCI I WYKORZYSTYWANIA PLIKÓW COOKIES. OK, rozumiem