20 kwietnia 2024 r., Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii
Aktualności

wróć
Po Krysztale czas na Mistrzostwa Świata

1 X 2015, 07:31:00

W nadmorskiej miejscowości Dąbki rozegrano już 42 Turniej Warcabowy „o Kryształowy Kamień” im. Marii i Romualda Frey. W tym najstarszym w Polsce turnieju o zwycięstwo rywalizowało 86 czołowych polskich warcabistów z całego kraju. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Piątek - LKS Unia Horyniec - Zdrój. Drugie miejsce wywalczył Filip Kuczewski z Roszady Lipno. Na trzecim miejscu uplasował się Krzysztof Kortas – LUKS Zefir Janikowo.

Z klubu „UKS Lokator Gniezno” wystartowało czworo zawodników. Najwyżej uplasował się Bartosz Rak zajmując 23 miejsce. Stanisław Rak był 27, Justyna Borkowska 28, a najmłodszy gnieźnieński zawodnik Jakub Wencel skończył na 52 miejscu.

Był to już kolejny etap przygotowań zawodników klubu „UKS Lokator Gniezno” do nadchodzących Mistrzostw Świata w warcabach 100-polowych. Już za niecałe dwa tygodnie gnieźnieński zawodnik Bartosz Gronowski będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w grze aktywnej i błyskawicznej. Mistrzostwa te odbędą się w Izmirze (Turcja), gdzie pojawią się najlepsi warcabowi zawodnicy ze świata. Natomiast na początku listopada br. znacznie młodszy zawodnik Jakub Wencel będzie się starał o jak najlepszy wynik na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w holenderskim Hijken.

Już teraz trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki zawodników w przyszłych startach. Gnieźnieńska SM